سلامتی شما

5 تمرین استقامتی برای کاربران ویلچر

تمرینات استقامتی برای کاربران ویلچر

تمرین‌هایی برای افزایش نیروی عضلانی کاربران ویلچر

 

این غم انگیز است اما واقعیت دارد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند کسانی که روی ویلچر هستند نمی‌توانند و نمی‌خواهند هیچ تمرینی روی آن انجام دهند، تناسب اندام خود را حفظ کنند یا به مراقبت از ظاهر خود بپردازند.

باوری نادرست است. آنها هنوز هم می‌توانند همه این کارها را انجام دهند، اما ممکن است کمی سخت‌تر باشد، کمی بیشتر طول بکشد یا نیاز به انطباق هوشمندانه داشته باشند. در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه می‌توانید با یک ویلچر در هر زمان، تناسب اندام خود را حفظ کنید.

 

1. شانه‌ها را حرکت دهید!

کاربران ویلچر زیاد از شانه‌های خود استفاده می‌کنند، بنابراین مهم است که شانه‌های خود را قوی و انعطاف پذیر نگه دارند. برای انجام این تمرینات روی صندلی چرخدار، باید صاف روی آن بنشینید و بازوهای خود را مستقیماً در مقابل خود قرار دهید. دستان شما باید رو به پایین باشد و انگشتان شما باید دسته دوچرخه خیالی را در دست بگیرند. آماده باشید. بازوها را تا جایی که می‌توانید بدون قفل کردن مفاصل به بیرون فشار دهید و سپس آرنج خود را به سمت خود خم کنید. حالا بازوهایتان را به عقب بکشید تا آرنج پشت بدنتان قرار بگیرد. تیغه‌های شانه را به هم فشار دهید و کشش را احساس کنید! 10 بار تکرار کنید.

 

ویلچر ایرانی ایران بهکار با ارائه صندلی چرخدار با کیفیت و متناسب با آناتومی بدن، از آسیب‌های احتمالی استخوانی و عضلانی جلوگیری می‌کند.

 

2. فشار بادکنک:

صاف روی صندلی خود بنشینید و یک توپ پزشکی، بسکتبال یا بادکنک را تا سینه خود نگه دارید. هرچه بیشتر توپ را فشار دهید، روی عضلات قفسه سینه سخت تر کار خواهید کرد. توپ را از جلوی خود به بیرون هل دهید تا آرنج‌هایتان تقریباً صاف شوند و به فشار دادن توپ و کار روی عضله سینه ادامه دهید. توپ (یا بادکنک) را به سمت قفسه سینه خود بکشید و 10 بار تکرار کنید. به یاد داشته باشید که تمرکز کنید و این تمرین را به آرامی انجام دهید تا واقعا روی عضله کار کنید.

 

3. The Zombie Twist:

این تمرین ایده‌ای جالب برای هالووین عالی است. در نهایت کمی شبیه یک زامبی خواهید شد! صاف روی صندلی چرخدار خود بنشینید و بازوهای خود را در مقابل خود قرار دهید (مانند یک زامبی) و در عین حال مطمئن شوید که آرنج هایتان در کنار شما بماند. حالا آن عضلات اصلی را در تنه خود متمرکز کنید و به آرامی به سمت راست بچرخید، تا جایی که می‌توانید بدون آسیب رساندن به خود، حالت را نگه دارید و به عقب برگردید تا زمانی که بدن در مرکز قرار گیرد. سپس، همین کار را با چرخش به سمت چپ انجام دهید. این کار را 10 بار برای هر طرف تکرار کنید، و در صورت امکان، عضلات شکم خود را برای یک تمرین ماهیچه‌ای اضافی به داخل بکشید.

 

4. انگشتان جاز:

این تمرین برای کسانی که از گوش دادن به موسیقی در حالی که روی صندلی چرخدار خود نشسته‌اند و به انگشتان پا ضربه می‌زنند لذت می‌برند، عالی است! دوباره صاف روی صندلی یا ویلچر خود بنشینید و پاهای خود را صاف روی زمین یا صاف روی زیرپایی قرار دهید. به سادگی انگشتان پا را به سمت سقف حرکت دهید و سپس آنها را به سمت زمین بگیرید. باید کشش را در پشت پای خود احساس کنید. 10 بار تکرار کنید. می‌توانید این تمرین را با هر دو پا به طور همزمان انجام دهید یا در صورت تمایل به طور متناوب با آنها کار کنید. انگشتان پا را بگیرید!

 

5. تمرینات صندلی زانو بالاتر:

مثل همیشه، صاف روی صندلی یا ویلچر خود بنشینید و عضلات اصلی را در تنه خود درگیر کنید. پاهای خود را صاف روی زمین یا صاف روی زیرپایی قرار دهید. به آرامی یکی از پاهای خود را تا جایی که به راحتی می‌توانید بلند کنید و زانوی خود را به سمت خود خم کنید. قبل از پایین آوردن پای خود و شروع مجدد تمرین با پای دیگر، آن حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید (اگر می‌توانید). این تمرین را 10 بار با هر پا تکرار کنید. احساس خواهید کرد که در حال راهپیمایی هستید!

بنابراین تمریناتی خوب و استقامتی روی صندلی دارید که می‌توانید در حالی که روی ویلچر یا صندلی چرخدار خود نشسته‌اید، با موفقیت انجام دهید. از ساختن یک بدن جدید و سالم تر لذت ببرید!

از سایت ما دیدن کنید تا انواع مختلف ویلچرهای ایران بهکار را با قیمت‌های مناسب بررسی کنید.

 

منبع:
https://www.passionatepeople.invacare.eu.com/keeping-wheelchair-fit-5-core-exercises-to-do-in-your-chair/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *