ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

آیا ویلچر می‌تواند از یک در 30 اینچی عبور کند؟

ایران بهکار
13 دی 1400
6 دقیقه دقیقه زمان برای مطالعه
ویلچر، صندلی چرخ دار، صندلی چرخدار
امتیاز بدهید

محدودیتهای عبور ویلچر در دربهایی با عرضهای مختلف

بسیاری از افرادی که آسیب یا تجربه ناتوانی جسمی بر تحرک آنها تأثیر می‌گذارد، از ویلچر برای رفت و آمد استفاده می‌کنند. ویلچرها حرکت از یک مقصد به مقصد دیگر را آسان می‌کنند و در عین حال یک صندلی راحت برای آرام نگه داشتن اعضای بدن در هنگام جابه جایی فراهم می‌کنند. چه کسی را بشناسید که از ویلچر استفاده می‌کند و چه خودتان کسی هستید که از ویلچر استفاده می‌کنید، می‌دانید که دسترسی به درگاه های خاص چقدر می تواند پیچیده باشد.
بیشتر اندازه‌های استاندارد ویلچر از عرض 25 تا 36 اینچ متغیر است و ویلچر برقی از لاستیک به تایر دیگر از 23اینچ شروع می‌شود. ADA توصیه می‌کند که حداقل 32اینچ برای باز شدن درها داشته باشید. با این حال، برای اکثر افراد، یک درب با دهانه 30 اینچی برای دسترسی به صندلی چرخدار استاندارد کافی است. در صورتی که ویلچر شما نمی‌تواند در یک در 30اینچی قرار بگیرد، ممکن است لازم باشد درهای خود را برای جابجایی آزادانه در خانه باز کنید.

 

ویلچر،صندلی چرخدار،صندلی چرخ چرخ دار

 

انتخاب ویلچر مناسب برای شما

همه ویلچرها به یک اندازه ساخته نمی‌شوند، بنابراین باید ویلچر با اندازه مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید. یکی از مشکلات مهم افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، عدم امکان حرکت از درها است. بیشتر ویلچرهای تولیدی 25 اینچ عرض دارند، اما هنگام استفاده از صندلی استاندارد باید فضایی را برای استفاده از دست‌ها و بازوهای آن‌ها برای به حرکت درآوردن صندلی از دهانه درها در نظر بگیرید تا مطمئناً چند اینچ اضافه شود.
البته، شما صندلی‌های چرخدار بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از این ابعاد را پیدا می‌کنید یا ویلچر برقی را در نظر می‌گیرید که با جوی‌استیک کنترل می‌شود تا دست‌ها بتوانند «در کابین» باقی بمانند. با این حال، گاهی اوقات، نمی‌توانید از این واقعیت جلوگیری کنید که ویلچر در یک درب یا ورودی خاص قرار نمی‌گیرد، به‌ویژه زمانی که از صندلی‌های سنگین برای افراد بزرگ‌تر استفاده می‌کنید. در این موارد باید یک راه جایگزین برای دسترسی به ساختمان یا منطقه خاصی که به آن نیاز دارید پیدا کنید.

بنابراین، آیا ویلچر می تواند از طریق یک در 30 اینچی جا شود؟

بیشتر ساختمان‌های مسکونی و تجاری سنتی دارای درهایی با عرض 30-32اینچ هستند. از آنجایی که این اندازه استاندارد درب برای بسیاری از ساختمان ها است، لازم است بدانید که آیا ویلچر شما در آن جا می شود یا خیر. اطلاع رسانی در مورد اندازه های مختلف درب به شما این امکان را می دهد که از تصادفات یا موارد دیگری که در آن به مناطق یا مکان های خاصی دسترسی ندارید جلوگیری کنید.
برای شروع، بیشتر صندلی‌های چرخدار استاندارد می‌توانند بدون هیچ مشکلی از طریق دری با عرض 30اینچ جا شوند. با این حال، این فقط برای ویلچر استاندارد است که عرض آن تقریباً 25اینچ است. اگر ویلچر بزرگتر از آن دارید، باید تنظیماتی را در خانه خود انجام دهید تا مطمئن شوید که می تواند ویلچر شما را در خود جای دهد.
هنگام در نظر گرفتن دستورالعمل ADA در مورد باز شدن درب 32اینچی، توجه داشته باشید که فقط عرض شکاف در دیوار نیست که انگار دری وجود ندارد، زیرا خود در بخشی از آن فضا را اشغال می‌کند. این بدان معناست که حتی اگر چارچوب در 32 اینچ عرض داشته باشد، عرض واقعی ویلچر می‌تواند کمتر از 32 اینچ باشد و با استانداردهای ADA قابل قبول نیست.
و گاهی اوقات نحوه چرخش درب به داخل یا خارج از یک اتاق نیز می‌تواند مهم باشد اگر فضا بسیار تنگ باشد. ممکن است لازم باشد لولاها را بچرخانید تا در به سمت دیگری حرکت کند!

در اینجا چند تکنیک دیگر وجود دارد که می توانید از آنها برای بزرگ کردن ورودی و درهای خانه خود استفاده کنید:
⦁ درها و چهارچوب در را بردارید – برداشتن روکش در یا کل درب یک راه عالی برای افزایش فاصله در ورودی صندلی چرخدار شما است.
⦁ چارچوب درهای خود را بزرگتر کنید – اگر نمی‌توانید ویلچر خود را از درهای موجود در خانه خود عبور دهید، سعی کنید چهارچوب آن ها را وسیعتر کنید اما روی دیوار را برش دهید و سپس دوباره قاب کنید.
⦁ لولاهای “Z” یا Offset را نصب کنید – لولاهای افست و “Z” به درها اجازه می دهند تا به طور مستقل از خود درب بچرخند. آنها به راحتی می توانند یک اینچ فاصله‌ی بیشتری به شما بدهند. نکته مثبت آنها این است که آنها مقرون به صرفه و دارای نصب آسانی هستند.
در حالی که در همه موقعیت‌ها استفاده از ویلچری امکان پذیر نیست، می توانید ویلچر دیگری را که با اندازه‌های موجود در ورودی شما سازگار باشد، تهیه کنید. برخی از افراد به طور طبیعی بزرگتر هستند، بنابراین به ویلچرهای بزرگتر نیاز دارند. با این حال، زمانی که ویلچر شما نتواند از درهای موجود در خانه شما جا بگیرد، همیشه راه حلی وجود دارد.

سوالات متداول کاربران درباره عبور ویلچر از درب
1: آیا ویلچرها از طریق درهای استاندارد جابه جا می‌شوند؟

پاسخ: بیشتر ویلچرها دارای عرض متوسط صندلی در حدود 18 اینچ تا 22 اینچ و پایه چرخ‌ها 23 اینچ تا 26 اینچ هستند، بنابراین این اندازه‌ها می‌توانند در درهای استاندارد 30 تا 32 اینچ قرار بگیرند.

2: عرض یک در برای واکر چقدر باید باشد؟

پاسخ: اندازه بهینه درب برای واکرها بین 34 تا 36 اینچ است. با این حال، به ندرت درهای استاندارد را در این اندازه ها پیدا خواهید کرد، مگر اینکه سفارشی ساخته شوند.

3: باریک ترین ویلچر موجود کدام است؟

پاسخ: باریک ترین ویلچر دستی موجود دارای عرض صندلی 16 اینچی است. باریک‌ترین صندلی برقی ایستاده/خوابیده از چرخ تا چرخ 23 اینچ است.

اکنون، پاسخ را می‌دانید که چگونه می‌توانید در موقعیت‌هایی که ویلچر شما در باز شدن درب ورودی با مشکل مواجه می‌شود، رفتار کنید. از تمام نکات و اطلاعاتی که در این مقاله آورده‌ایم استفاده کنید تا بتوانید آزادانه و بدون محدودیت حرکت کنید. ویلچر ایران بهکار بعنوان یک ویلچر ایرانی می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

منبع:

سایز استاندارد درب برای جابه جایی ویلچر

 

دپارتمان تولید محتوای ایران بهکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

مسافرت با ویلچر

5 مشکل اصلی هنگام سفر با ویلچر

سمیه شمیرانی
30 مرداد 1401
عصا را باید با کدام دست گرفت

نحوه صحیح کاربرد عصا

ایران بهکار
15 اردیبهشت 1401

دلیل بازگشت وجه

فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader