سلامتی شما

قوانین و مقررات کاربری ویلچر در جهان

قوانین استفاده از ویلچر در جهان

قوانین و مقررات دسترسی به ویلچر در کشورهای مختلف

قوانین و مقررات دسترسی به ویلچر از کشوری به کشور دیگر و حتی در مناطق یا ایالت های مختلف در یک کشور متفاوت است. در زیر، مروری بر برخی از قوانین و مقررات رایجی که در بسیاری از حوزه های قضایی وجود دارد، ارائه خواهم کرد. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که برای اطلاعات دقیق و به روز، مهم است که با قوانین و مقررات خاص کشور یا منطقه خود مشورت کنید.

قانون آمریکایی های دارای معلولیت (ایالات متحده):

ADA یک قانون جامع است که تبعیض علیه افراد دارای معلولیت را در زمینه های مختلف از جمله اقامتگاه های عمومی، اشتغال و حمل و نقل ممنوع می کند. عنوان III ADA الزامات دسترسی برای مکان های عمومی مانند رستوران ها، هتل ها، فروشگاه ها و حمل و نقل عمومی را پوشش می دهد.

قانون برابری (بریتانیا) برای کاربران ویلچر و معمولی:

قانون برابری حمایت هایی را در برابر تبعیض، از جمله تبعیض ناتوانی، در جنبه های مختلف زندگی، مانند شغل، آموزش، مسکن و خدمات ارائه شده به عموم، تعیین می کند. ارائه‌دهندگان خدمات را ملزم می‌کند تا تنظیمات منطقی را برای اطمینان از دسترسی افراد ناتوان انجام دهند.

قانون دسترسی برای کاربران ویلچر انتاریایی (کانادا):

AODA استانداردهای دسترسی را برای سازمان‌ها در انتاریو، کانادا با هدف ایجاد یک استان قابل دسترسی تا سال 2025 تعیین می‌کند. این قانون حوزه‌هایی مانند خدمات مشتری، حمل‌ونقل، اشتغال، و طراحی فضاهای عمومی را پوشش می‌دهد.

قانون تبعیض معلولیت (استرالیا):

تبعیض علیه افراد دارای معلولیت در زمینه های مختلف از جمله اشتغال، آموزش، حمل و نقل عمومی و دسترسی به کالاها و خدمات را ممنوع می کند. برای اطمینان از دسترسی نیاز به تنظیمات منطقی دارد.

کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق افراد دارای معلولیت و کارابرن ویلچر:

یک معاهده بین المللی حقوق بشر است که حق و حقوق افراد دارای معلولیت و ویلچری را تعیین می کند. این خواستار دسترسی برابر به محیط فیزیکی، حمل و نقل، اطلاعات و ارتباطات برای افراد دارای معلولیت است.

اینها تنها چند نمونه از قوانین و مقررات دسترسی به صندلی چرخدار هستند. بسیاری از کشورها قوانین خاص خود را دارند و حوزه های قضایی محلی ممکن است الزامات اضافی داشته باشند. برای اطمینان از انطباق و درک الزامات، ضروری است که قوانین و مقررات مربوطه مربوط به مکان خاص خود را مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *