سلامتی شما

بررسی تنظیم درست ویلچر شما

تنظیم ویلچر

آیا ویلچر شما به درستی برایتان تنظیم شده‌است؟

 

وضعیت بدنی خوب نباید به هیچ تلاشی از جانب شما نیاز داشته باشد. این مورد تا حد زیادی با تنظیم و نسبت ویلچر شما، نسبت به تناسب بدن شما تعیین می‌شود. این مسئله بسیار به صندلی چرخدار ربط دارد.

این بدان معناست که نحوه تنظیم صندلی چرخدار شما به طور مستقیم بر سلامت و راحتی طولانی مدت شما تأثیر می‌گذارد.

بنابراین، چگونه و چه چیزی را بررسی می کنید تا مطمئن شوید صندلی شما به درستی از شما پشتیبانی می‌کند؟

 

اولین توصیه ما این است که از یک متخصص مانند متخصصین ایران بهکار مشاوره بگیرید. آنها می‌توانند به درستی نسبت‌های شما را ارزیابی کنند و صندلی شما را بر اساس آن تراز کنند.

 

7 کلید برای تنظیم صحیح ویلچر با وضعیت بدن:

ابتدا باید نسبت بدن فرد هنگام نشستن را اندازه گیری کنید.
آنها باید بنشینند، با حالت عمودی خوب و پاهای صاف روی زمین، درست در مقابل شما.

سپس با قلم، کاغذ و متر در دست، موارد زیر را اندازه بگیرید:

 

1. عرض صندلی ویلچر :

عرض صندلی باید از داخل یک تکیه گاه تا داخل دسته دیگر اندازه گیری شود.
باید یک شکاف 20 میلی‌متری در دو طرف بدن وجود داشته باشد که بازوها را قادر می‌سازد به راحتی روی دسته‌ها قرار بگیرند.

2. عمق صندلی ویلچر :

عمق صندلی طول از پشت باسن تا پشت زانو است.
این مهم است. اگر اندازه گیری نادرست باشد، می‎تواند اثرات زیان باری بر وضعیت بدن داشته باشد و باعث آسیب‌های فشاری شود.

برای اندازه‌گیری عمق صحیح، مطمئن شوید که فرد تا انتها روی صندلی می‌نشیند و وزنش به طور مساوی در میان ران‌ها و باسن‌ها توزیع می‌شود. این کار از لغزش لگن به یک طرف یا چرخش جلوگیری می‌کند که می‌تواند به پوست آسیب برساند و موقعیت ستون فقرات را تغییر دهد.

می‌خواهید از پشت صندلی تا پشت زانو را اندازه بگیرید، بنابراین مطمئن شوید که زانوها به راحتی روی لبه صندلی استراحت می‌کنند.
نباید زیاده روی شود. شما باید بتوانید دو انگشت خود را بین لبه صندلی و پشت زانو کنار هم قرار دهید. اگر نمی‌توانید، عمق صندلی یک مشکل است و باید با یک متخصص بررسی شود.

سپس، در حالی که نشیمنگاه آنها در پشت صندلی قرار دارد، یک دست خود را روی پشت فرد مورد اندازه گیری قرار دهید. و از دست، در امتداد ران تا پشت زانو اندازه بگیرید.

3. ارتفاع صندلی ویلچر :

اندازه گیری ارتفاع صندلی فاصله بین صندلی تا کف پا است.
ارتفاع صندلی مهم است. 19 درصد وزن فرد در حالت نشسته توسط پاها حمل می‌شود. بنابراین، پاها باید به راحتی روی زیرپایی قرار گیرند. زانوها با زاویه 90 درجه، در راستای باسن، ران‌ها صاف روی صندلی.
ارتفاع صندلی از پشت زانو تا کف پا در هنگام نشستن اندازه گیری می‌شود.

4. ارتفاع پشت ویلچر :

این اندازه گیری به طور مستقیم بر سطح راحتی کاربر تأثیر می گذارد. برای اندازه‌گیری صحیح، ابتدا مطمئن شوید که آنها به راحتی در جای خود قرار گرفته‌اند، تا پشت تکیه به صندلی قرار بگیرند. سپس از بالای سر فرد تا بالای صندلی کوسن اندازه گیری کنید.

5. ارتفاع تکیه گاه ویلچر :

بسیار مهم است که فرد قبل از اندازه گیری راحت بنشیند و به طور طبیعی دستش را در حالت استراحت قرار دهد. شانه ها باید صاف باشند و انحنای طبیعی گردن را حفظ کنند. اگر شانه ها به سمت پایین یا بالا رفته باشند، انحنای بالایی ستون فقرات بیش از حد کشیده شده و سر بدون حمایت است.
در حالی که شانه ها پایین است، آرنج ها باید به راحتی روی بازوی صندلی قرار گیرند.
اگر شانه بالا یا پایین باشد، ارتفاع تکیه گاه نادرست است.

6. طول دسته ویلچر :

در حالی که آرنج‌ها به راحتی روی تکیه‌گاه بازو قرار می‌گیرند، دست باید به طور طبیعی در مچ بیفتد، اگر اینطور نیست، استراحتگاه بازو طولانی است و نیاز به تنظیم دارد.

7. جاپایی ویلچر :

جاپاییها باید از لگن و زانو در زاویه درست حمایت کنند. اگر پاها بیش از حد جلوتر باشند، لگن را کج می‌کند و باعث خمیدگی بدن و خطر آسیب فشار می‌شود. اگر آنها خیلی به عقب جمع شوند، لگن شما را به سمت دیگری هل می‌دهد و انحنای طبیعی ستون فقرات را تغییر می‌دهد.

اگر هر سوالی دارید. اگر در مورد اندازه گیری‌ها و نحوه تنظیم ویلچر خود مطمئن نیستید، با ما تماس بگیرید. ما همیشه آماده کمک هستیم. سلامتی و راحتی شما برای ما مهم است.

 

منبع:
https://winfar.co.za/7-keys-to-ensure-your-chair-is-correctly-setup-for-you/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *