سلامتی شما

ایمنی ویلچر در برابر کووید

ویلچر

نکاتی برای تمیز و ضدعفونی کردن ویلچر

 

همه ما می‌دانیم که نگهداری صحیح ویلچر یک امر ضروری است. اصطلاحی وجود دارد که می‌گوید، اگر می‌خواهی صندلی چرخدارت مراقب تو باشد، باید مراقب صندلی چرخدارت باشی.

در مقاله 5 نکته کلی مراقبت و نگهداری از ویلچر، نحوه و زمان دقیق مراقبت از صندلی چرخدار را بررسی کردیم. یک تفکیک پیشنهادی از اینکه چه کاری باید در چه زمانی انجام شود، ارائه شد.

در حالی که همه این موارد همچنان اعمال می‌شوند، با معرفی کووید به جهان ما، قیمت همه چیز یک درجه افزایش یافته‌است. و این غیرمسئولانه است که به کووید و مراقبت از ویلچر توجه نکنیم.
این مسأله مربوط به زندگی شما و اطرافیانتان است. به اینصورت که اطمینان حاصل کنید از اینکه صندلی چرخدار شما منشأ آلودگی نیست.

WHO توصیه‌های ضروری برای جلوگیری از انتقال CO-VID داده‌است. من مطمئنم که شما کاملا با آنها آشنا هستید. به‌خصوص فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن مکرر دست‌ها و تمیز کردن شدید سطوح و محصولاتی که به طور منظم استفاده می‌شوند، مانند صندلی چرخدار شما.

بنابراین با در نظر گرفتن کووید، در اینجا چند نکته و دستورالعمل وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا ویلچر خود را به طور روزانه ضد عفونی کنید و در نتیجه از انتشار ویروس جلوگیری کنید.

 

چگونه ویلچر خود را از ویروس کووید پاک کنیم؟

بیایید شفاف باشیم. تمیز کردن استریل کردن نیست.
تمیز کردن، آلودگی‌ها و میکروب‌ها را از روی سطح پاک می‌کند.
ضدعفونی کردن، میکروب‌ها را از بین می‌برد.

در شرایط عادی، تمیز کردن صندلیتان کافی است.
متأسفانه این شرایط عادی نیست.
ضد عفونی کردن نام فعلی بازی است.

بنابراین فرمول ایده آل این است که بر فرض اینکه تمیز کردن ویلچر را خودتان انجام می‌دهید، در پایان هر روز همانطور که معمولا انجام می‌دهید، صندلی چرخدار خود را تمیز و پاک کنید. سپس ویلچر خود را با استفاده از ضدعفونی کننده (برای سطوح) ضد عفونی کنید.

این محصولات دارای برچسب باکتری‌کش و ویروس‌کش هستند. به طور متوسط آنها حاوی حداقل 70٪ محلول الکل هستند. دستورالعمل هر محصولی را که انتخاب می‌کنید، با دقت بخوانید و مطمئن شوید که ضدعفونی کننده انتخاب شده روی صندلی حرکتی، قبل از استفاده ایمن است.

 

نکاتی برای ضدعفونی کردن ویلچر:

• اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، اکنون زمان آن است که هر بار که به یک مکان عمومی مانند سوپرمارکت می‌روید، عادت کنید ویلچر خود را تمیز کنید.
• تمام سطوح تماس و سطوحی که اغلب توسط کاربران و مراقبین لمس می‌شوند مانند هندریم‌ها، ترمزها و دسته‌ها و مانند اینها باید ضد عفونی شوند.
• دستمال‌های ضدعفونی‌کننده ساده‌ترین راه برای استفاده هستند. بنابراین هنگامی که تمیز کردن را به پایان رساندید، ضدعفونی کننده را سخاوتمندانه بمالید.
• محلول ضدعفونی کننده را حداقل 15 دقیقه روی سطح بگذارید. پس از آن، آن را دوباره پاک کنید و با یک پارچه آسپتیک بشویید.
• جوی استیک روی ویلچر برقی را می‌توان با یک پارچه مرطوب و یک ضدعفونی کننده رقیق تمیز کرد.

ویلچر برقی ایران بهکار، ویلچر ایرانی با کیفیت و دارای استاندارهای جهانی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویلچر برقی ایران بهکار، با مشاورین ما در تماس باشید.

• اطمینان حاصل کنید که تمام سطوح ذکر شده در بالا با آب تمیز شسته شده و پس از ضدعفونی کاملاً خشک شوند. این مهم است، زیرا سطوح مرطوب باعث زنگ زدگی می‌شود و به صندلی شما آسیب می‌رساند. بنابراین به عنوان یک قاعده، هرگز از پارچه خیس استفاده نکنید. هدف کمی رطوبت است.
• همچنین بسیار مهم است، از حلال‌ها، سفیدکننده‌ها، ساینده‌ها، شوینده‌های مصنوعی، لعاب‌های مومی، یا اسپری‌ها استفاده نکنید.
• به طور خلاصه بیشتر از دستمال مرطوب استفاده کنید. استفاده و دور انداختن آنها ساده است.

 

از اجزای حیاتی ویلچر خود مراقبت کنید:

اگر همه موارد بالا فقط کمی بیشتر از آن چیزی است که می‌توانید به صورت روزانه مدیریت کنید و همینطور تمیز کردن کامل کل فریم غیر منطقی بنظر می‌رسد، پس توصیه می‌کنیم که حداقل، متعهد به استریل کردن اجزای حیاتی ویلچر خود باشید.
به نواحی با تماس زیاد و در نتیجه مناطق آلوده فکر کنید.
به یاد داشته باشید که این سلامتی شما و عزیزانتان است که در خطر است.

بنابراین، اگر زمان بسیار مهم است، روی موارد زیر تمرکز کنید: بالشتک، تکیه‌گاه، رینگ‌های دستی، چرخ‌ها و دسته‌های خود.

• چرخ‌ها: چرخ‌های شما در تماس مستقیم با زمین هستند و حتی در بهترین شرایط مملو از میکروب‌ها هستند. برای شستن آنها از آب صابون استفاده کنید و سپس کاملا خشک کنید.
• دستگیره ها: وقتی صحبت از CO-VID به میان می‌آید، دسته‌های شما احتمالاً یکی از پرخطرترین و پر تماس ترین نقاط روی صندلی شما هستند. آنها معمولا با دست های زیادی در تماس هستند و به ناچار انتقال ویروس را تسهیل می‌کنند. آنها را مانند نکات دکر شده در بالا، با ضد باکتری و ویروس کش تمیز و ضدعفونی کنید.
اگر از ویلچر استفاده نمی‌کنید، اما از محصولاتی مانند عصا یا واکر استفاده می‌کنید، لطفاً همان توصیه‌های بالا را دنبال کنید. تا جایی که امکان دارد تمام نقاط تماس پرخطر را ضدعفونی کنید. برای مشاوره بیشتر در مورد مراقبت و ضدعفونی کردن صندلی خود، با ایران بهکار تماس بگیرید.

 

منبع:
https://winfar.co.za/7-top-tips-to-make-your-wheelchair-covid-safe/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *