سلامتی شما

4 نکته مهم برای مراقبت از کاربر ویلچر

کمک به کاربر ویلچر

مراقبت از نزدیکان روی ویلچر

 

بیماری و سن بالا می‌تواند باعث مشکلات حرکتی برای عزیزان سالمند شما شود. در این مقاله نکاتی در خصوص ارائه بهترین مراقبت برای عزیزی که به ویلچر برای رفت و آمد نیاز دارد، آورده شده‌‌است.

ایران بهکار تولید و عرضه کننده‌ی انواع مختلف ویلچر ساده، ارتوپدی، برقی، برانکاردی، سی پی و غیره با کیفیت بالا است. ویلچر ایرانی ایران بهکار علاوه بر دارا بودن کیفیت بالا، مقرون بصرفه نیز هست. بدیهی است که خرید ویلچر ارزان و با کیفیت، بزرگترین دغدغه برای کاربران ایرانی است. شرکت ایران بهکار این دغدغه را مرتفع کرده و آماده مشاوره و ارائه بهترین ویلچر متناسب با نیاز کاربران است.

راحتی را در اولویت قرار دهید:

لباسی را انتخاب کنید که عزیزتان به راحتی در هنگام نشستن روی ویلچر بپوشد. به دنبال اقلامی با کمربندهای الاستیک و دکمه‌های بزرگ باشید و از هر چیزی که پتانسیل کندن پوست را دارد اجتناب کنید.

مطمئن شوید که فرد مورد علاقه شما هر چند ساعت یکبار تغییر وضعیت می‌دهد. اگر او نمی‌تواند به تنهایی حرکت کند، کمک کنید تا او را به موقعیت دیگری منتقل کنید. برای کسانی که هنوز تا حدی متحرک هستند، پیاده روی کوتاه برای تقویت گردش خون گزینه خوبی است.

پوست را به طور مرتب از نظر علائم زخم بستر مانند تغییر رنگ قرمز، آبی یا بنفش بررسی کنید. این لکه‌ها را قبل از تبدیل شدن به تاول یا زخم باز توسط پزشک یا پرستار در منزل معاینه و درمان کنید.

روی بهترین پشتیبانی هزینه کنید:

حفظ وضعیت بدنی خوب از مشکلات گردش خون جلوگیری می‌کند.

تشکچه‌های صندلی چرخدار، تکیه گاه‌های سر، و تکیه گاه‌های پا همگی به تراز کردن بدن عزیزتان در صندلی چرخدار کمک می‌کنند و خطر زخم بستر را کاهش می‌دهند. برای اطمینان از راحتی، به دنبال مواد مناسب مانند تشکچه‌های ضد آب یا پارچه‌ای که از تجمع گرما جلوگیری می‌کند، باشید.

اگر عزیز شما در ایستادن مشکل دارد، کمربند ایمنی ویلچر می‌تواند مفید باشد.

 

استقلال فرد را حفظ کنید:

لوازم جانبی ویلچر مانند کیف، انباره یا جای ذخیره سازی و رو انداز مخصوص پا به فرد مورد علاقه شما اجازه می‌دهد تا حد ممکن استقلال خود را حفظ کند. گزینه‌های ذخیره‌سازی شامل جای کتاب و مجله و فضاهایی برای ذخیره کردن پروژه‌های کوچک یا ابزاری برای سرگرمی‌ها است. جا لیوانی ها، آب و سایر نوشیدنی ها را در نزدیکی خود نگه می‌دارند.

اگر کسی که دوستش دارید بدون کمک می‌تواند ویلچر را جابجا کند یا از صندلی چرخدار موتوردار یا همان برقی استفاده می‌کند، خانه را طوری ترتیب دهید که رفت و آمد برای او تا حد امکان راحت باشد. موانع احتمالی را بردارید و اقلام ضروری را در ارتفاعات مناسب قرار دهید تا دسترسی را تضمین کنید.

 

تعمیر و نگهداری مناسب را تمرین کنید:

برای ایمن نگه داشتن عزیزتان، به طور مرتب ویلچر او را بازرسی کنید. چرخ ها را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید و آنها را روغن کاری کنید تا حرکت نرم و صافی داشته باشید. میزان قفل شدن ترمزها را تست کنید و قطعات موتوردار را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آنها مطمئن شوید. ویلچرها نیز باید به طور مرتب تمیز شوند تا سطوح بهداشتی حفظ شود.

انتقال عزیز سالخورده خود به ویلچر ممکن است در ابتدا چالش برانگیز باشد، اما این اقدامات ساده می‌تواند این کار را برای هر دوی شما آسان تر کند و اطمینان حاصل کند که او ایمن و راحت خواهد ماند.

شرکت ایران بهکار دارای انواع مختلف ویلچر ایرانی برای کاربردها و مصارف گوناگون می‌باشد. تمامی کاربران صندلی چرخدار مشتاقند ویلچر ارزان و در عین حال با کیفیت داشته باشند. ویلچر ایرانی ایران بهکار، این نیاز را برطرف کرده و انواع ساده، برقی، ارتوپدی، کودک، برانکاردی، سی‌‌پی و … را تولید و عرضه می‌کند.
اگر به دنبال ویلچر ارزان و با کیفیت هستید، به محصولات ما در همین وب سایت سری بزنید. شما همچنین می‌توانید با مشاوران ما در زمینه‌ی انتخاب بهترین ویلچر مطابق با نیازهای خود در تماس باشید.

 

منبع:
https://caringhomecare.com/4-top-care-tips-for-a-loved-one-in-a-wheelchair/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *